Zwiększenie liczby rezerwacji dla lidera
usług turystycznych w regionie CEE

234-procentowy zwrot z kampanii data-driven przeprowadzonej dla lidera
usług z zakresu turystyki górskiej.

Cel

01.

Cel

Zwiększenie liczby rezerwacji w obiektach należących do największego zarządcy ośrodków górskich i usług turystycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

02.

Realizacja

W ramach współpracy odpowiadaliśmy za przeprowadzenie kompleksowej kampanii wykorzystującej dane 1st, 2nd i 3rd party, które były integrowane zarządzane na platformie do zarządzania danymi (DMP). Realizując kampanie promowaliśmy cztery ośrodki górskie klienta.

Realizacja

Gromadzenie danych
o odbiorcach kampanii

Na każdej ze wspomnianych stron umieściliśmy kody, które pozwoliły na gromadzenie na platformie DMP (Data Management Platform) danych o użytkownikach mających styczność z treściami.

Następnie przygotowaliśmy raporty behawioralne o odbiorcach blogów, co pozwoliło nam zdobyć informacje o ich zainteresowaniach, demografii i intencjach, które wykorzystaliśmy do stworzenia segmentów customowych i look-alike.

Analiza behawioralna profili użytkowników


Rozpoczęliśmy od wykorzystania danych 1st party, czyli analizy behawioralnej użytkowników wszystkich serwisów. To pozwoliło nam poznać profile najlepiej konwertujących klientów, czyli tych, którzy po wizycie w serwisie dokonali rezerwacji. Następnie skierowaliśmy kampanie do osób o cechach, które posiadali najlepiej konwertujące profile.

Kampania SEM i display


Grupy docelowe kampanii odszukaliśmy dzięki wykorzystaniu danych 3rd party, dostępnych w hurtowni danych Cloud Technologies. Zastosowane algorytmy machine learningowe pomogły nam odnaleźć spośród ponad 27 mld profili te, które są najbardziej zbliżone do najlepiej konwertujących użytkowników serwisu. Odnalezione profile pogrupowaliśmy na segmenty i do tych grup skierowaliśmy m.in. działania: remarketingowe, RTB i SEM.

Rezultaty

0

ROAS (Return On Advertising Spend)

0

CTR w kampanii content marketingowej

0

wskaźnik konwersji z kampanii content marketingowej

Zwiększ efektywność kampanii dzięki wysokiej jakości danym

Zostaw informacje kontaktowe. Odpowiemy w ciągu jednego dnia.